تفاوت Swagger و OpenApi در سرویس های RESTful

تفاوت Swagger و OpenApi در سرویس های RESTful

خلاصه مطلب

با کسترش استفاده از سرویس ها و تولید نرم افزارهای بر پایه معماری های جدید و سرویس گرا، دنیای فناوری اطلاعات با توسعه روز افزون سرویس های تحت وب مواجه است، با ظهور سرویس های RESTful و سرعت قابل توجه آنها و همچنین قابلیت گسترش پذیری آن، اکثر توسعه دهندگان در حال مهاجرت به سرویس های RESTful هستند، از این رو نیاز توصیف سرویس های RESTful برپایه یک استاندارد بیش از پیش احساس می شود.

ادامه مطلب
جستجو فایل ها در php به صورت Recursive

جستجو فایل ها در php به صورت Recursive

خلاصه مطلب

اینجوری شد که این اسکریپت رو نوشتم :

چند روز پیش هاست وبسایت یکی از مشتران قدیم، که با جوملا طراحی شده بود ساسپند شد.

هاستینگ به علت اراسل ایمیل های اسپم هاست رو ساسپند کرده بود . بعد از جویا شدن از هاستینگ آنها محل ارسال اسپم رو برای من ارسال کردند.
محل اراسل اسپم از چند پوشه مختلف در روزهای مختلف و همگی پوشه ها خالی بودند و هیچ فایل مخربی اونجا ندیدم ، تمام پسورد ها از مدیریت جوملا تا هاست و اف تی پی رو عوض کردم، به این نتیجه رسیدم که هکر توانایی آپلود فایل و حذف اونها رو هرجایی که بخواد داره پس اولین چیزی که به ذهنم رسید این بود که آیا فایل هایی رو توی سیستم تغییر داده ؟!

به cPanel وارد شدم و توی فایل منیجر سعی کردم فایل های ویرایش شده و یا ایجاد شده رو توی چند روز اخیر پیدا کنم ، ولی فایل منیجر cPanel قابلیت اینکار رو نداشت.

اسکریپت در ادامه متن ...

ادامه مطلب


Readonly Property در C#.Net

public class MyClass
{
  public MyClass(string readOnlyProperty)
  {
    this._readOnlyProperty = readOnlyProperty;
  }

  private string _readOnlyProperty;
  public string ReadOnlyProperty { get { return _readOnlyProperty; } }
}

 

ادامه مطلب


لاگ كردن خطاها و پيام های دلخواه در Microsoft.Net با Log4Net

لاگ كردن خطاها و پيام های دلخواه در Microsoft.Net با Log4Net

خلاصه مطلب

یکی از بزرگترین ابزارهای لاگ کردن ( Logging ) که برای Microsoft .Net وجود دارد log4net است. یک استاندارد عالی برای این که چطور باید لاگ های خودمون رو تولید و نگهداری کنیم . بسیار ساده ، قدرتمند ، و قابل توسعه است. این ابزار متن باز و رایگان و دارای مستندات و قدرتمندی در جهت نحوه استفاده از آن ارائه شده ، اما این مستندات کمی دارای پیچیدگی هستند ، اما اگر شما میدانید که log4net چیست و اساسا چه کارهایی میتواند برای شما انجام میدهد و فقط نیاز به نحوه پیاده سازی و syntax  آن دارید ، این مستندات برای شما مفید هستند . این مقاله آموزشی تنها بخشی از این سیستم را به شما معرفی میکند و سعی دارد شما را با ساختار اصلی و اساس این ابزار آشنا کند.

ادامه مطلب


UIKit Framework

UIKit Framework

خلاصه مطلب

یکی از مشکلات طراحان وب در دنیای امروز پیدا کردن کامپوننت هایی است که RTL را پشتیبانی کنند، از دیگر مواردی که طراحان وب را به زحمت می اندازد نیاز به طراحی Responsive صفحات است، فریمورک UIkit یکی از ابزار های مورد علاقه من برای حل این دو مشکل است .

براي توليد سريع User Interface ( رابط كاربري ) تحت وب UIKit يك فريمورك سبك و جامع و ماژولار است ، اين فريمورك بر پايه Css & Html & Javascript  و  تحت MIT License عرضه شده و شما ميتوانيد آزادانه به توسعه و انتشار آن اقدام كنيد .

ادامه مطلب


 • 1
 • 1